Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Nasıl Alınır?ÖSYM Aday İşlemlerine Giriş Yapmak için Tıklayınız

*** ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

ÖSYM Aday İşlemleri Erişim Şifresi Alma İşlemleri,ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlar için sistemde daha önceden tanımlı olmayan adaylar için Başvuru Merkezlerinden yapılan başvuru işleminde adaylara internet erişim şifresi ücretsiz olarak verilmektedir.

Bu şifre, adayın sisteme ilk girişinde aday tarafından bizzat değiştirilir. Bu şifreler geriye dönüşümsüz olarak ve kriptolu olarak ÖSYM'nin sisteminde kayıtlı tutulmaktadır. İlgili adaydan başkasının şifreyi bilmesi, görmesi ve edinmesi mümkün değildir.

Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle birlikte ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) adresine giriş yaparak,sınav başvurusu yapma,başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma,sınava giriş belgesi edinme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Not: Adaylar T.C. Kimlik / Y.U. Numaraları ve şifreleri ile yeni Aday İşlemleri Sistemine giriş yapabilirler. Adaylar şifre ve giriş ile ilgili sorunları için ÖSYM Çağrı Merkezini (444 OSYM (6796)) arayabilirler. Adaylar şifrelerini kesinlikle başkaları ile paylaşmamalıdır.

Şifre, adayın hem ilgili sınavın bütün aşamalarında, hem de sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.

Konu Başlıkları: ösym şifresi nerden alınır,osym şifresi nereden alınır,ösym aday işlemleri şifresi alma,ösym şifresi nasıl alınır,ösym aday şifresi nasıl alınır