Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Sınav Sonuçları SorgulamaÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Sınav Sonuçlarını Öğrenmek için Lütfen Tıklayınız

ÖSYM Ana Sayfa Giriş için Tıklayınız

ÖSYM Aday İşlemleri Sınav Sonucu Açıklandımı,ÖSYM Aday İşlemleri Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir...

ÖSYM artık uygulamış olduğu sınavların sonuçlarını rekor denilebilecek bir zaman diliminde açıklıyor. ÖSYM sınav sonuçlarını yukarıda bulunan linke tıklayarak anında öğrenebilirsiniz.

ÖSYM Sınav Sonuçları Aday İşlemlerini , T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile birlikte ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) ve (https://sonuc.osym.gov.tr) adreslerine giriş yaparak öğrenebilirler.Ayrıca ösym ais sonuçlarını,ais ösym tercih sonuçlarını ,ösym aday işlemleri sınav sonucu ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma,ösym sınav sonuçları ve yerleştirme sonuçlarını edinme işlemlerini de gerçekleştirebilirler.Ayrıca adaylar ÖSYM sınav sonuçları sayısal bilgilerine yine ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilecekler.

Not: ÖSYM'nin uygulamış olduğu sınavların tamamının sonuçları (https://sonuc.osym.gov.tr) adresinden,yine bu sınavların bütün tercih sonuçları da (http://ais.osym.gov.tr) adresinden öğrenilmektedir.

ais osym sonuç: Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaya sunmuştur