Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday İşlemleri Tercih Kılavuzu Tıkla İndir!ÖSYM Aday İşlemleri Tercih Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

ÖSYM Aday İşlemleri Tercih İşlemleri için Tıklayınız

ÖSYM Tercih İşlemleri başladı mı.ÖSYM Tercih kılavuzu hemen indir.ÖSYM Tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak.ÖSYM Tercih işlemleri,ÖSYM Tercih Kılavuzu Yayınlanır Yayınlanmaz Burada...


ÖSYM Aday İşlemleri Tercihini, başvurusunu yaptığınız sınava ilişkin sonuçlar açıklandıktan sonra, gerekli puanı alıp tercih yapmaya hak kazandığınız sınavın menüsünden "Tercih İşlemleri" bağlantısıyla, kontenjan bilgileri açıklanan tercih kılavuzundaki programları tercih etme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

ÖSYM Aday İşlemleri Tercih Kılavuzu doğrultusunda adaylar tercihlerini internet aracılığıyla kendileri gönderebilir. Başvuru merkezi aracılığıyla gönderebilir. Bir aday sınavın yerleştirme ücretini bankaya yatırdıktan sonra internet üzerinden tercihlerini yapabilir.ÖSYM Tercih Kılavuzunu İndirmek için Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayınız.ÖSYS sonuçlarına veya sınavsız geçiş kurallarına göre yükseköğretim programlarına yapılacak yerleştirmede bu programların kontenjan ve koşulları göz önünde tutulacaktır. Bu kontenjan ve koşullar “İlgili yılın ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu”nda yer alacaktır. Adaylar kılavuza Temmuz ayı içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuz basımı, dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.