Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Unuttum Ne Yapmalıyım Tıkla Öğren!

ÖSYM AİS Şifremi Unuttum,AİS ÖSYM Giremiyorum,ÖSYM Aday İşlemlerine Giriş Yapamıyorum,ÖSYM AİS Şifre Unuttum,ÖSYM Aday İşlemleri Açılmıyor, ÖSYM Aday İşlemleri Şifremi Unuttum Tekrar Nasıl Alabilirim? Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (ÖSYM AİS Güvenlik Sorusu, Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

Sorulara doğru cevap veremediği için internet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Başvuru Merkezleri olan Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri ile ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerine nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, 2.00 TL hizmet ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport Başvuru Merkezlerince kabul edilmeyecektir.

Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.

Not: Adaylar şifre ve giriş ile ilgili sorunları için ÖSYM Çağrı Merkezini (444 OSYM (6796)) arayabilirler. Adaylar şifrelerini kesinlikle başkaları ile paylaşmamalıdır.

Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.

Konu Başlıkları: ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Unuttum,ösym aday şifresi nasıl öğrenilir,ösym aday şifremi unuttum,ösym aday şifresi unuttum,aday şifresi öğrenme,ösym aday şifresi öğrenme,ösym aday şifremi unuttum ne yapabilirim,ösym internet şifresi öğrenme