Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giremiyorum! Ne Yapmalıyım?ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giriş Yapmak için Tıklayınız

ÖSYM Aday İşlemlerine Giriş Yapamıyorum,ÖSYM Aday İşlemleri Açılmıyor,ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine Giremiyorum ...Ne Yapmam Lazım?

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi, Sınav İşlemlerinin yoğun olduğu zamanlarda açılmıyor gibi gözükebilir.Ancak yoğunluktan kaynaklanan bu durum geçicidir yapmanız gereken, sayfayı birkaç kez yenileyerek tekrar ÖSYM Girişini denemektir.

Aşağıda vermiş olduğumuz hızlı ÖSYM Giriş linkiyle Aday İşlemleri Sistemi'ne ulaşabilecek ve işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

ÖSYM Ana Sayfasına Giriş için Buraya Tıklayınız

Aday İşlemleri Sistemi'ne giriş yapmak için Siteye Giriş bölümündeki T.C. Kimlik / Y.U. Numarası alanına T.C. Kimlik / Y.U. Numaranızı, Şifre alanına da size verilmiş olan şifreyi eksiksiz girerek Bağlan düğmesine basınız.

T.C. vatandaşı olup da T.C. Kimlik Numaranızı bilmiyorsanız kimliğinizden bakabilir yada T.C. Kimlik / Y.U. Numarası alanının yanında yer alan "T.C. Kimlik Numarası Bul" düğmesini kullanarak T.C. Kimlik Numarası Sorgulama sayfasına ulaşabilir ve T.C. Kimlik Numaranızı sorgulayabilirsiniz.

Yabancı uyruklu , KKTC uyruklu veya Uyruksuz olup, ÖSYM'den daha önce Y.U. Numarası almamış iseniz T.C. Kimlik / Y.U. Numarası alanının yanında yer alan "Y.U. Numarası Edin" düğmesini kullanarak Y.U. Numarası alınız.

İlk kez Aiş Girişi yapacak olan adaylar, Aday İşlemleri Sistemi'ne kayıt işlemleri sonunda aldıkları Aday Başvuru Kayıt Bilgileri belgesinin üzerinde yer alan Aday İnternet Şifresi ile giriş yapacaklardır.

Aday İşlemleri Sistemi'nde daha önceden şifreniz yoksa Aday İşlemleri Sistemine Giriş'de bulunan "Şifre Edin" bağlantısını takip ederek şifre alabilirsiniz.