Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday İşlemleri LYS Yerleştirme Sonuçları TIKLAYIN!ÖSYM Aday İşlemleri LYS Yerleştirme Sonuçlarını Öğrenmek için Lütfen Tıklayınız

ÖSYM LYS Yerleştirme Sonuçları Sayısal Bilgiler için Lütfen Tıklayınız

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri sonuçları ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden açıklanacaktır.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili tarihler arasında üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.


Yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.