Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM LYS Aday İşlemleri Şifremi Unuttum!ÖSYM LYS Aday İşlemleri Giriş Yapmak için Tıklayınız


ÖSYM LYS Aday İşlemleri sistemi şifremi unuttum ne yapmalıyım,ÖSYM LYS Aday İşlemleri şifresi unuttum nasıl alabilirim, ÖSYM LYS Aday İşlemleri şifre unuttum ne yapmam gerekiyor...


ÖSYM LYS Aday İşlemleri Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir.

Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız