Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM Aday İşlemleri LYS Tercih Sonuçları Tıklayın Öğrenin!ÖSYM Aday İşlemleri LYS Tercih Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

ÖSYS-LYS Tercih Sonuçları Sayısal Veriler çin Buraya Tıklayınız

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihlere göre, ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri için yapılan tercih sonuçlarını öğrenmek için adaylar ÖSYM'nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresini kullanacaklardır. Adaylar, tercih sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Tercih Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız

ÖSYS merkezî yerleştirme tercih sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bildirilen tarihler arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.