Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM LYS Aday İşlemleri Şifresi Nasıl Alınır?ÖSYM LYS Aday İşlemleri Giriş Yapmak için Tıklayınız

ÖSYM LYS Aday İşlemleri Şifresi Alma İşlemleri,ÖSYM LYS Aday İşlemleri Sistemi'ne giriş şiferesi nereden alınır,ÖSYM LYS Aday Giriş Şifresi Nedir,ÖSYM LYS Aday İşlemleri Sistemi Şifresi Nasıl Alınır ?

Adayların ÖSYM'ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgilerini edinerek ÖSYM LYS Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.Aday Başvuru Kayıt Bilgileri belgesinin üzerinde yer alan Aday İnternet Şifresi ile giriş yapacaklardır.

Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Buraya Tıklayınız


KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların "ÖSYM LYS Aday İşlemleri Sistemine Giriş" alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.