Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM KPSS Aday İşlemleri Açılmıyor! Ne Yapmam Gerekiyor?ÖSYM KPSS Aday İşlemleri Sistemi Giriş için Buraya Tıklayınız

ÖSYM'nin KPSS Aday İşlemleri Sitesi Neden Açılmıyor? Ara ara,belkide her dönem özellikle KPSS,YGS,LYS gibi katılımı yüksek olan sınavlarda başvuru,tercih ve sonuç zamanlarında ÖSYM'nin ilgili sitelerine yoğun olarak yapılan girişler sonucunda,bazen geçici süreliğine bazen de sistemin bir müddet kullanılamaz şekle gelmesine sebep olabiliyor.

Ancak adayların bu hususta yapması gereken şudur;eğer sitemdeki arıza geçici ise işlemlerine sayfayı tekrarlayıp yenileyerek veya bir müddet bekledikten sonra devam edebilmeleridir.Yalnız sistemdeki arıza uzun süreli bir arıza ise işlemlerini kendilerine en yakın ÖSYM Bürolarından gidermeleridir.Sistemdeki arıza hakkında bilgi almak için aşağıda vermiş olduğumuz iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

Not: Bazen yaşanan sorun sadece ÖSYM'nin ana sayfa (http://osym.gov.tr/) domaininden kaynaklanan bir sorun olabiliyor. ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi olan (https://ais.osym.gov.tr/) sayfasına erişimle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşanmayabiliyor.

ADRES (ÖSYM)

ÖSYM’yi bir bütün olarak ilgilendiren resmî, özel ve genel yazılar için:
ÖSYM Başkanlığı 06800 Bilkent-ANKARA

Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 444 ÖSYM (444 67 96)

ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri: ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adres ve iletişim bilgileri ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinde yer almaktadır.