Aday Giriş İşlemleri

ÖSYM E Devlet KPSS sonuçları öğrenKPSS sonuçları e-devlet girişi yaparak da öğrenilebilir. KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı. E-devlet giriş ve Kamu Personeli Seçme Sınavı sorgulama ekranı haberimizde.

Rekor katılım ile gerçekleşen KPSS sonuçları e-devlet'te. Heyecanlı bekleyiş nihayet sona erdi ve ÖSYM müjdeyi verdi. Kasım'da gerçekleştirilen KPSS sonuçları hem ÖSYM resmi sitesinden hem de e-devlet ekranından giriş yaparak sorgulanabilecek. Darbe girişimi ardından boşalan memur kontejyanlarını doldurmak isteyenler KPSS puanlarını öğrenip tercihler için bekleyiş yapacak. İşte e-devlet girişi ve sorgulama ekranı...

KPSS SONUÇLARINA 10 GÜN İÇİNDE İTİRAZ HAKKI

KPSS sonuçlarının açıklanması ardından bireysel sonuçlarından şüphe duyan adaylar, 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurmalıdır.

ÖSYM E-DEVLET KPSS SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.

E-DEVLET İŞLEMLERİ

e-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşlara verilen hizmetler genel olarak şöyle gruplandırılabilir:

Bilgilendirme hizmetleri
Entegre elektronik hizmetler
Ödeme işlemleri
Kurum ve kuruluşlara kısa yollar
Bunun yanı sıra kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımı e-Devlet Kapısı tarafından sunulan hizmetler ile sağlanmaktadır.

E-DEVLET İLE BİR SÜRÜ KOLAYLIK

e-Devlet Kapısı; elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetlerine tek bir adres (www.turkiye.gov.tr) üzerinden erişim imkanı sunmaktadır. Bizzat kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanan kamu hizmetleri ile ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Kamu kurumları arasında bilgi ve belgelerin paylaşımı e-Devlet Kapısı tarafından sunulan hizmetler ile de sağlanabilmektedir. e-Devlet Kapısında tek bir kimlik doğrulaması sayesinde birçok hizmete ikinci bir kimlik doğrulamasına gerek duyulmadan erişilebilmektedir.

e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak bazı elektronik hizmetler için (vergi, harç vb.) ödeme yapılması gerektiğinde ödeme birimi hizmeti sayesinde bu işlem Kapı üzerinden kolayca yapılabilmektedir. e-Devlet Kapısının amacı, tek bir adres üzerinden güvenli bir şekilde kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza sunulmasıdır. e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan elektronik hizmetlerde vatandaşlarımızca şifre, elektronik imza, mobil imza, internet bankacılığı, T.C. kimlik kartı gibi kimlik doğrulama araçları kullanıldığından, kişisel bilgiler e-Devlet Kapısı üzerinden sadece ilgili vatandaşlarımıza sunulmaktadır.

ŞİFREMİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM?

Sisteme şifre ile ilk defa giriş yapan kullanıcı, güvenlik sebebiyle, otomatik olarak “Şifre Değiştirme” sayfasına yönlendirilir. Kayıt sonrasında sisteme giriş yapmış vatandaşlar dilerse “Şifre ve Güvenlik Ayarlarım” sayfasından şifre değişikliği işlemini gerçekleştirebilir. Ayrıca vatandaşlar PTT şubelerinden tekrar şifre alarak da şifre değiştirme işlemi gerçekleştirebilirler.

KPSS sonuçları e-devlet girişi yaparak da öğrenilebilir. KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı. E-devlet giriş ve Kamu Personeli Seçme Sınavı sorgulama ekranı haberimizde.